Bezpieczeństwo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ostrzeżenie II stopnia przed burzami

Przejdź do - Ostrzeżenie II stopnia przed burzami

IMGW Szczecin informuje, że od godz. 12:00 dnia 22.05.2024 do godz. 02:00 dnia 23.05.2024 prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad. Zjawisko prognozowane jest na terene powiatów: choszczeński, gryfiński, myśliborski, policki, pyrzycki, Szczecin. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 90%.

22 maja 2024

Podwyższony stan wody na rzece Słubii w Moryniu

Przejdź do - Podwyższony stan wody na rzece Słubii w Moryniu

W wyniku zgłoszeń mieszkańców Morynia dotyczących wysokiego poziomu wody w rzece Słubii za młynem, dnia 5 kwietnia 2024 r. pracownicy Urzędu Miejskiego w Moryniu spotkali się w pracownikami Wód Polskich w Szczecinie - Nadzór Wodny w Chojnie w celu omówienia bieżącej sytuacji i wypracowania stosownych działań mających na celu obniżenie stanu wody.

5 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Podwyższony stan wody na rzece Słubii w Moryniu

Strażackie podsumowanie 2023 roku

Przejdź do - Strażackie podsumowanie 2023 roku

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie opublikowano strażackie podsumowanie ubiegłego roku. Straż Pożarna, zarówno Państwowa jak i Ochotnicza, w 2023 roku interweniowała 1520 razy, w tym 435 razy przy pożarach, 956 przy miejscowych zagrożeniach oraz 129 przy alarmach fałszywych. W porównaniu do roku 2022, strażacy odnotowali o 665 interwencji mniej.

4 kwietnia 2024
Czytaj więcej o: Strażackie podsumowanie 2023 roku

Stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP

Przejdź do - Stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów, na terytorium całego kraju do 31 maja obowiązują stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP. Stopnie CRP wprowadza się w sytuacji zagrożenia o charakterze terrorystycznym, które dotyczy systemów teleinformatycznych administracji publicznej lub systemów, które wchodzą w skład infrastruktury krytycznej. BRAVO to drugi stopień w czterostopniowej skali (ALFA, BRAVO, CHARLIE, DELTA).

1 marca 2024
Czytaj więcej o: Stopnie alarmowe BRAVO oraz BRAVO-CRP

Informacja o ćwiczeniach wojskowych

Przejdź do - Informacja o ćwiczeniach wojskowych

Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju odbywa się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie! Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych, tablic rejestracyjnych, znaków rozpoznawczych i identyfikacyjnych.

Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
28 lutego 2024
Czytaj więcej o: Informacja o ćwiczeniach wojskowych

Ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze

Przejdź do - Ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze na terenie 15 powiatów województwa zachodniopomorskiego (białogardzki, choszczeński, drawski, goleniowski, gryfiński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin, szczecinecki, świdwiński, Świnoujście i wałecki) od godz. 03:00 dnia 24.01.2024 do godz. 03:00 dnia 25.01.2024 prognozuje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe burze z porywami wiatru do 100 km/h. Stopień zagrożenia - 2 w skali 3-stopniowej.

24 stycznia 2024

Obwieszczenie - Kwalifikacja Wojskowa 2024

Obwieszczenie Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 09 stycznia 2024 roku o kwalifikacji wojskowej w województwie zachodniopomorskim w 2024 roku

9 stycznia 2024
Czytaj więcej o: Obwieszczenie - Kwalifikacja Wojskowa 2024

Bezpieczny Sylwester i Nowy Rok

Przejdź do - Bezpieczny Sylwester i Nowy Rok

Jednym z elementów sylwestrowej zabawy są fajerwerki. Jeśli już zdecydujemy się na używanie wyrobów pirotechnicznych pamiętajmy, że tylko w połączeniu z zachowaniem szczególnej ostrożności i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa, będziemy mogli cieszyć się nadchodzącym Nowym 2024 Rokiem. Bezpieczeństwo nasze i najbliższych w dużej mierze zależy od nas samych. Niestety niewłaściwe używanie środków pirotechnicznych potrafi poważnie zagrozić naszemu zdrowiu lub życiu, a także być przyczyną pożarów. Bądźmy odpowiedzialni!

29 grudnia 2023
Czytaj więcej o: Bezpieczny Sylwester i Nowy Rok

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - silny wiatr

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - silny wiatr

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Wydział w Szczecinie, Burmistrz Morynia ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru na terenie powiatu gryfińskiego. Przewiduje się od godz. 19:00 dnia 21.12.2023 do godz. 19:00 dnia 22.12.2023 wystąpienie bardzo silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu.

21 grudnia 2023

Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Przejdź do - Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Przypominamy udającym się na plażę w Moryniu, że w okresie letnim najlepiej zaparkować samochód przy „Kamiennym Ogrodzie”, przy skrzyżowaniu ul. Jeziornej i ul. Akacjowej. Z tego miejsca do plaży jest tylko 500 m, czyli około 5 min spacerem.

Z uwagi na wąskie ulice prowadzące od obwarowań miejskich do i z plaży absolutnie zabronione jest parkowanie poza miejscami do tego wyznaczonymi (poza oznaczonymi parkingami). Należy pamiętać też, że te odcinki dróg są jednokierunkowe.

13 lipca 2023
Czytaj więcej o: Parking dla odwiedzających plażę w Moryniu

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

Przejdź do - Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia przed burzami na terenie 13 powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym powiatu gryfińskiego. Od godz. 16:00 dnia 26.06.2023 do godz. 01:00 dnia 27.06.2023 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Miejscami grad.

26 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia - burze

Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

Przejdź do - Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

Od soboty 24 czerwca, czyli od pierwszego dnia wakacji, moryńska plaża jest strzeżona przez ratowników. O bezpieczeństwo, kolejny już rok, dbać będą wykwalifikowani ratownicy wodni z firmy ZHU „Romulus”. Pracować będą codziennie, w godzinach 10 – 18, aż do 31 sierpnia. Przypominamy, że wypoczynek pod okiem ratownika nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku. Na plaży zakazane jest m.in.: pływanie po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, pozostawianie małych dzieci bez nadzoru oraz skakanie do wody z pomostu.

24 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ratownicy strzegą moryńskiej plaży

HydroDekalog IMGW: Oszczędzamy wodę

Szklanka krystalicznie czystej wody, dla wielu z nas rzecz oczywista w wielu częściach świata jest nadal symbolem luksusu i zbytku. Należy pamiętać, że zasoby dostępnej wody pitnej na Ziemi się kurczą. Z tego powodu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowy Instytut Badawczy stworzył Dekalog IMGW „Oszczędzamy wodę”. Woda to nasz największy skarb, oto kilka prostych zasad, o których powinniśmy pamiętać każdego dnia:

 

21 czerwca 2023
Czytaj więcej o: HydroDekalog IMGW: Oszczędzamy wodę

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

Przejdź do - Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed upałem oraz burzami na terenie m.in.: powiatu gryfińskiego. Przez dwa kolejne dni 20 i 21 czerwca 2023 r. prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień miejscami od 30°C do 34°C. Prognozowane są również burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20-35 mm lub porywy wiatru o prędkości do 70-85 km/h. Miejscami możliwy grad.

20 czerwca 2023
Czytaj więcej o: Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia - upał oraz burze