Kąpielisko Moryń

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Kąpielisko śródlądowe w Moryniu położone jest nad jest jednym z najgłębszych (średnia głębokość 14,5 m, maksymalna głębokość -60,0 m - kryptodepresja) i najatrakcyjniejszych jezior w Polsce. Współrzędne geograficzne: N 525145.73 E 142355.95 Długość plaży wzdłuż linii brzegowej: 110 m (część strzeżona 75 m).

Bezpieczeństwo: dyżur ratowniczy, punkt medyczny, oznakowanie systemowymi tablicami informacyjnymi w języku polskim i angielskim oraz tablicami jakości wody, łódź wiosłowa. Kąpielisko jest strzeżone w sezonie: od początku wakacji do 31 sierpnia każdego roku, w godzinach od 10 do 18.

Infrastruktura: przebieralnie, szafki, WC w tym dla niepełnosprawnych, siłownia zewnętrzna, parkingi, parking dla osób niepełnosprawnych (2 miejsca), monitoring obiektu, pomost, ławki, część gastronomiczna.

W pobliżu plaży znajduje się Promenada Gwiazd Plejstocenu, gdzie turyści mogą zapoznać się z opisami zwierząt żyjących w okresie ostatniej epoki lodowcowej. Przy każdej tablicy w nawierzchni promenady wmontowana jest płyta z odlewem tropu (naturalnej wielkości) zwierzęcia opisanego na tablicy.

Artykuły

Półmetek sezonu kąpielowego

Przejdź do - Półmetek sezonu kąpielowego

Jesteśmy na półmetku sezonu kąpielowego. Do końca wakacji o bezpieczeństwo osób kąpiących się w godzinach od 10:00 do 18:00 dbać będą ratownicy reprezentujący Ratownictwo Wodne Romulus.

29 lipca 2022
Czytaj więcej o: Półmetek sezonu kąpielowego

Doskonała jakość wody na kąpielisku śródlądowym w Moryniu

Przejdź do - Doskonała jakość wody na kąpielisku śródlądowym w Moryniu

Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie kolejny raz ocenił wodę w kąpielisku śródlądowym w Moryniu, przy ul. Jeziornej jako doskonałą. Podczas kontroli przeprowadzanych w trakcie sezonu, po raz kolejny nie stwierdzono nieprawidłowości. Sprawdzono również oznakowanie kąpieliska oraz poprawność prowadzonej przez organizatora kontroli wewnętrznej i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

To bardzo dobra wiadomość, nagradzająca wieloletnią troskę władz Morynia o czystość i jakość wody w jeziorze Morzycko.  „Doskonała” woda na kąpielisku przy ul. Jeziornej, to najlepsza wizytówka i olbrzymi atut turystyczny Morynia.

1 października 2021

Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2020

Przejdź do - Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2020

Na podstawie art. 37 ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2268 ze zm.) Burmistrz Morynia  podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2019. Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Moryniu, Plac Wolności 1, w godzinach pracy urzędu w terminie do 21 dni od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia.

 

8 stycznia 2020

Zakończył się sezon kąpielowy 2019

Przejdź do - Zakończył się sezon kąpielowy 2019

31 sierpnia 2019 r. zakończył się sezon kąpielowy na Kąpielisku śródlądowym w Moryniu. W tym roku o bezpieczeństwo osób korzystających z plaży dbali ratownicy Ratownictwa Wodnego Romulus.

3 września 2019
Czytaj więcej o: Zakończył się sezon kąpielowy 2019

Sezon kąpielowy na kąpielisku w Moryniu

Przejdź do - Sezon kąpielowy na kąpielisku w Moryniu

Trwa sezon kąpielowy na kąpielisku śródlądowym w Moryniu. Ratownicy, reprezentujący Ratownictwo Wodne Romulus, pełnią dyżur codziennie w godzinach 10:00 - 18:00. Sezon potrwa do 31 sierpnia.

8 sierpnia 2019
Czytaj więcej o: Sezon kąpielowy na kąpielisku w Moryniu

Serwis Kąpieliskowy

Przejdź do - Serwis Kąpieliskowy

Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi internetowy Serwis Kąpieliskowy, zawierający informacje o wszystkich kąpieliskach działających w Polsce. Można znaleźć tam też informacje o Kąpielisku Śródlądowym z Morynia https://sk.gis.gov.pl/index.php/kapielisko/45

 

2 sierpnia 2019
Czytaj więcej o: Serwis Kąpieliskowy

Nowy sezon kąpielowy

Przejdź do - Nowy sezon kąpielowy

22 czerwca 2019 r. rozpoczął się sezon kąpielowy na kąpielisku śródlądowym w Moryniu. W tym roku o bezpieczeństwo osób korzystających z plaży będą dbać Klaudia i Janusz, ratownicy Ratownictwa Wodnego Romulus.

24 czerwca 2019

Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2019

Przejdź do - Projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2019

Na podstawie art. 37 ust. 10 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 2268) Burmistrz Morynia  podaje do publicznej wiadomości projekt uchwały w sprawie wykazu kąpielisk oraz określenia sezonu kąpielowego na terenie gminy Moryń w roku 2019.

Uwagi i propozycje zmian do projektu uchwały można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Moryniu, Plac Wolności 1, w godzinach pracy urzędu w terminie do 21 dni od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia.

11 stycznia 2019

Doskonała jakość wody – kąpielisko śródlądowe w Moryniu

Przejdź do - Doskonała jakość wody – kąpielisko śródlądowe w Moryniu

Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie kolejny raz ocenił wodę w kąpielisku śródlądowym w Moryniu, przy ul. Jeziornej jako doskonałą. W całym okresie trwania sezonu kąpielowego w tym roku, stwierdzano przydatność wody do kąpieli. Podczas kontroli przeprowadzanych w trakcie sezonu nie stwierdzono nieprawidłowości.

25 września 2018
Czytaj więcej o: Doskonała jakość wody – kąpielisko śródlądowe w Moryniu

Zachodniopomorski Rok Rzeki Odry na plaży w Moryniu

Przejdź do - Zachodniopomorski Rok Rzeki Odry na plaży w Moryniu

1 września 2018 r. na plaży w Moryniu odbyła się impreza zorganizowana przez WOPR Województwa Zachodniopomorskiego w ramach cyklu działań edukacyjnych – Zachodniopomorski Rok Rzeki Odry. Działania edukacyjne odbyły się w pięciu strefach:

Dział Promocji
4 września 2018
Czytaj więcej o: Zachodniopomorski Rok Rzeki Odry na plaży w Moryniu

Rok Rzeki Odry - kąpielisko w Moryniu

Przejdź do - Rok Rzeki Odry - kąpielisko w Moryniu

Serdecznie zapraszamy na obchody Zachodniopomorskiego Roku Rzeki Odry, które odbędą się 1 września 2018 r . w godzinach 1000 - 1800 na kąpielisku w Moryniu. W czasie wydarzenia poruszone zostaną tematy związane z możliwościami atrakcyjnego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

27 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Rok Rzeki Odry - kąpielisko w Moryniu

Otwarcie Kąpieliska Śródlądowego w Moryniu

Przejdź do - Otwarcie Kąpieliska Śródlądowego w Moryniu

       W sobotę 23 czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie kąpieliska śródlądowego w Moryniu na sezon 2018. Do końca wakacji o bezpieczeństwo osób kąpiących się w godzinach od 10:00 do 18:00 dbać będą ratownicy WOPR. Rozpoczęcie sezonu zainicjowały pokazy ratownictwa.

26 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Otwarcie Kąpieliska Śródlądowego w Moryniu

Informacja o przydatności wody do kąpieli na plaży w Moryniu

Przejdź do - Informacja o przydatności wody do kąpieli na plaży w Moryniu

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Gryfinie w oparciu o wyniki badań próbek wody z kąpieliska śródlądowego w miejscowości Moryń pobranych w dniu 18 lipca 2016 roku stwierdza przydatność wody do kąpieli z Kąpieliska śródlądowego w Moryniu.

22 lipca 2016

„Kąpiel po alkoholu to brak wyobraźni”

Przejdź do - „Kąpiel po alkoholu to brak wyobraźni”

Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego realizuje kampanię promującą trzeźwy wypoczynek nad wodą. W Polsce blisko 30% utonięć związanych jest ze spożywaniem alkoholu.

26 lipca 2016
Czytaj więcej o: „Kąpiel po alkoholu to brak wyobraźni”

Galeria


 • Powiększ zdjęcie Kąpielisko na jeziorze Morzycko

  Kąpielisko na jeziorze Morzycko

 • Powiększ zdjęcie Sporty wodne na jeziorze Morzycko

  Sporty wodne na jeziorze Morzycko

 • Powiększ zdjęcie Promenada przy kąpielisku

  Promenada przy kąpielisku

 • Powiększ zdjęcie Przebieralnie

  Przebieralnie

 • Powiększ zdjęcie Przebieralnie

  Przebieralnie

 • Powiększ zdjęcie Przebieralnie

  Przebieralnie

 • Powiększ zdjęcie Przebieralnie

  Przebieralnie

 • Powiększ zdjęcie Kąpielisko w Moryniu

  Kąpielisko w Moryniu

 • Powiększ zdjęcie Punkt gastronomiczny

  Punkt gastronomiczny

 • Powiększ zdjęcie Siłownia zewnętrzna

  Siłownia zewnętrzna

 • Powiększ zdjęcie Parking dla osób niepełnosprawnych

  Parking dla osób niepełnosprawnych

 • Powiększ zdjęcie Parking przed wejściem na Plażę

  Parking przed wejściem na Plażę

 • Powiększ zdjęcie Parking przed wejściem na Plażę

  Parking przed wejściem na Plażę

 • Powiększ zdjęcie Mapka

  Mapka

 • Powiększ zdjęcie Z lotu ptaka

  Z lotu ptaka