COVID-19

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Aktualne zasady i ograniczenia, związane z epidemią koronawirusa dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Objawy zakażenia koronawirusem to przede wszystkim wysoka gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku. Wirus przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu i kichania, ale również poprzez dotykanie dłońmi oczu, nosa i ust.

Jak zapobiegać zakażeniu?

 • Często myj ręce wodą z mydłem lub dezynfekuj je płynem na bazie alkoholu (min. 60%).
 • Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką.
 • Zachowaj co najmniej 1,5 metra odległości od innych osób.
 • Zasłaniaj usta i nos w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych oraz w środkach komunikacji.
 • Przestrzegaj ograniczeń wynikających z przepisów o stanie epidemii.
 • W przypadku wystąpienia objawów charakterystycznych dla COVID-19, skontaktuj się telefonicznie z lekarzem POZ lub w przypadkach zagrożenia zdrowia lub życia, niezwłocznie zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub 999.

PAMIĘTAJ!
Podejrzewasz, że masz koronawirusa, ale nie masz jeszcze objawów? Zostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło
do rozprzestrzeniania się wirusa. Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj TELEFONICZNIE lub innymi metodami zdalnej konsultacji. Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni.
• Myj często ręce wodą z mydłem lub dezynfekuj je środkiem odkażającym na bazie alkoholu (co najmniej 60%).
• Unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust.
• Zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką, kiedy kaszlesz lub kichasz.
• Zachowaj bezpieczną odległość, unikaj kontaktu z osobami chorymi.
• Zasłaniaj usta i nos w ogólnodostępnych przestrzeniach zamkniętych, w środkach komunikacji, a także wszędzie tam, gdzie zachowanie odpowiedniego dystansu nie jest możliwe.

Infolinia NFZ 800 190 590
www.gov.pl/koronawirus

www.gov.pl/stopcovid

Plakat Ministerstwa Zdrowia Jak zapobiegać zakażeniu? aktualne informacje na temat koronawirusa - paździrnik 2020

 

Artykuły

Szczepienia w Moryniu

Przejdź do - Szczepienia w Moryniu

W sobotę 31 lipca 2021 r. na terenie kąpieliska śródlądowego w Moryniu, przy ul. Jeziornej będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 szczepionką firmy Pfizer lub Johnson&Johnson (do wyboru). Na szczepienie nie obowiązują zapisy. Należy jedynie przyjść z dokumentem tożsamości w godzinach 10:30 - 16:30.

17 lipca 2021

Festiwal miodów i żywności ekologicznej oraz szczepienia w Mieszkowicach

Przejdź do - Festiwal miodów i żywności ekologicznej oraz szczepienia w Mieszkowicach

W sobotę 11 września 2021 r. od godz. 14:00 na Placu Wolności w Mieszkowicach odbędzie się "Festiwal miodów i żywności ekologicznej" i Miodowy marsz "nordic walking". W trakcie wydarzenia będzie działał również mobilny punkt szczepień. Nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjechać z dowodem osobistym. Osoby, które zaszczepiły się 21 sierpnia na plaży w Moryniu preparatem Pfizer będą miały w Mieszkowicach możliwość przyjęcia II dawki szczepionki. Więcej szczegółów na załączonych plakatach.

8 września 2021
Czytaj więcej o: Festiwal miodów i żywności ekologicznej oraz szczepienia w Mieszkowicach

Mobilny punkt szczepień na parkingu przy plaży

Przejdź do - Mobilny punkt szczepień na parkingu przy plaży

W sobotę 4 września 2021 r. będzie kolejna możliwość zaszczepienia się w mobilnym punkcie szczepień w Moryniu. Tym razem punkt będzie zlokalizowany na parkingu przy moryńskiej plaży, przy drodze do CKW Szafir, gdzie odbywać się będą "Zamkowe historie - średniowieczne spotkania w Moryniu".  Tradycyjne już do wyboru będzie szczepionka firmy Pfizer lub Johnson&Johnson. Na szczepienie nie obowiązują zapisy. Należy jedynie przyjść z dokumentem tożsamości w godzinach 12:00 - 17:00. Szczepione będą osoby od 16 roku życia. To ostatni moment na zaszczepienie się przed kolejną falą pandemii i uniknięcie zachorowania oraz kolejnych obostrzeń. Szczepiąc się mamy wpływ na to jak wyglądać będzie sytuacja w naszym regionie w najbliższych miesiącach. Warto się również zaszczepić jeżeli planujemy wyjazd za granicę lub pracujemy za granicą, gdyż w całej Europie obowiązują nowe zakazy i nakazy dla osób niezaszczepionych.

1 września 2021
Czytaj więcej o: Mobilny punkt szczepień na parkingu przy plaży

Przychodnia w Moryniu posiada wolne terminy na szczepienie preparatem Pfizer

Przejdź do - Przychodnia w Moryniu posiada wolne terminy na szczepienie preparatem Pfizer

Jesienią możemy spodziewać się wzrostu liczby zakażeń koronawirusem oraz powrotu obostrzeń, które tym razem będą wprowadzane w najbardziej zagrożonych powiatach. Jedynym sposobem na uniknięcie zarażenia oraz zapobieżenie powrotu ograniczeń jest szczepienie przeciwko COVID-19. Na terenie gminy Moryń punkt szczepień znajduje się w POZ w Moryniu, ul. Dworcowa 6 74-503 Moryń tel. 914146014. Punkt szczepi preparatem firmy Pfizer i posiada wolne terminy. Wystarczy zadzwonić do przychodni i umówić się na wybrany przez nas termin.

27 sierpnia 2021
Czytaj więcej o: Przychodnia w Moryniu posiada wolne terminy na szczepienie preparatem Pfizer

Szczepienia i atrakcje dla dzieci na plaży

Przejdź do - Szczepienia i atrakcje dla dzieci na plaży

W sobotę 21 sierpnia 2021 r. przy kąpielisku śródlądowym w Moryniu była kolejna możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w mobilnym punkcie szczepień. 32 osoby skorzystały z możliwości zaszczepienia się. 19 osób wybrało preparat firmy Pfizer, a 13 – Johnson&Johnson. O godzinie 16, na terenie zielonym przy plaży, odbyło się interaktywne przedstawienie dla dzieci „Na pirackim statku”, podczas którego aktorzy z Agencji Artystycznej Wilkart przenieśli wszystkich do zaczarowanego świata piratów. 

22 sierpnia 2021
Czytaj więcej o: Szczepienia i atrakcje dla dzieci na plaży

Szczepienia i festyn dla dzieci na plaży

Przejdź do - Szczepienia i festyn dla dzieci na plaży
W najbliższą sobotę, 21 sierpnia 2021 r. na terenie kąpieliska śródlądowego w Moryniu, przy ul. Jeziornej będzie kolejna możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 szczepionką firmy Pfizer lub Johnson&Johnson (do wyboru). Na szczepienie nie obowiązują zapisy. Należy jedynie przyjść z dokumentem tożsamości w godzinach 11:30 - 17:30. Szczepione będą osoby od 16 roku życia. Dodatkowo o godzinie 16 odbędzie się przedstawienie "Na pirackim statku", w trakcie którego dzieci przeniosą się w bajkowy świat piratów. Serdecznie zapraszamy!
18 sierpnia 2021

Poziom zaszczepienia przeciwko Covid-19 na terenie gminy Moryń

Przejdź do - Poziom zaszczepienia przeciwko Covid-19 na terenie gminy Moryń

Szczepionki zapobiegają chorobom, które mogą powodować poważne problemy zdrowotne, trwałą niepełnosprawność lub nawet śmierć. Każdego roku szczepionki podawane są setkom milionów ludzi na całym świecie w celu ochrony przed chorobami zakaźnymi. W przeciwieństwie do terapii stosowanych w celu wyleczenia choroby, szczepionki podaje się zwykle osobom zdrowym, aby zapobiegać zachorowaniu. Dlatego też długoterminowe korzyści szczepienia mogą nie być widoczne od razu. Dzięki szczepieniom wiele chorób zakaźnych występuje dziś bardzo rzadko, dlatego o negatywnych skutkach tych chorób czasem się zapomina. Gdyby ludzie przestali się szczepić, wiele z tych chorób i związanych z nimi epidemii mogłoby wystąpić ponownie.

13 sierpnia 2021
Czytaj więcej o: Poziom zaszczepienia przeciwko Covid-19 na terenie gminy Moryń

Szczepienia w Moryniu

Przejdź do - Szczepienia w Moryniu

W sobotę 21 sierpnia 2021 r. na terenie kąpieliska śródlądowego w Moryniu, przy ul. Jeziornej będzie kolejna możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 szczepionką firmy Pfizer lub Johnson&Johnson (do wyboru). Na szczepienie nie obowiązują zapisy. Należy jedynie przyjść z dokumentem tożsamości w godzinach 11:30 - 17:30. Szczepione będą osoby od 16 roku życia.

14 sierpnia 2021
Czytaj więcej o: Szczepienia w Moryniu

Szczepienia Johnson&Johnson w Mieszkowicach

Przejdź do - Szczepienia Johnson&Johnson w Mieszkowicach

Gmina Mieszkowice organizuje szczepienia przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Do zorganizowania akcji potrzebnych jest min. 50 chętnych osób. Zapraszamy wszystkich chętnych, także tych którzy oczekują na przyjęcie pierwszej dawki szczepionki, do składania zgłoszeń pod numerem tel. 91 46 66 901 lub 91 46 66 941, w godzinach od 7:00 do 14:30, do dnia 14 lipca 2021 roku. Szczepienie odbędzie się w Mieszkowicach w połowie lipca. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej akcji również mieszkańców gminy Moryń.

6 lipca 2021
Czytaj więcej o: Szczepienia Johnson&Johnson w Mieszkowicach

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

Przejdź do - Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

W kwietniu uruchomiono zapisy na szczepienie dla kolejnych roczników. Rejestracja będzie prowadzona zgodnie z harmonogramem:

 • 12 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
 • 23 kwietnia – rocznik 1972,
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

Jeśli będziesz już w gronie uprawnionych i nie zapiszesz się na szczepienie w danym dniu, będziesz mógł to zrobić później. Nadal trwa rejestracja na szczepienia dla osób 60+

6 kwietnia 2021
Czytaj więcej o: Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19

Ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień

Przejdź do - Ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień

Ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia  przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września br. Do wygrania są m.in. nagrody pieniężne, w tym dwa razy po 1 mln zł, dwie Toyoty C-HR, 6 Toyot Corolla i 720 hulajnóg elektrycznych. Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. 

2 lipca 2021
Czytaj więcej o: Ruszyła Loteria Narodowego Programu Szczepień

Korzyści ze szczepienia nastolatków przeciw COVID-19

Przejdź do - Korzyści ze szczepienia nastolatków przeciw COVID-19
Program szczepień przeciw COVID-19 dostępny jest dla osób od 12 lat i starszych. Korzyści ze szczepienia nastolatków przeciw COVID-19 dotyczą dwóch obszarów:
✅ zmniejszenia obciążenia chorobą i skutkami COVID-19 (ochrona bezpośrednia)
✅ zmniejszenia krążenia wirusa SARS-CoV-2 w populacji (ochrona pośrednia)
29 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Korzyści ze szczepienia nastolatków przeciw COVID-19

KONFERENCJA ONLINE DLA RODZICÓW - szczepienia uczniów w wieku 12+

Przejdź do - KONFERENCJA ONLINE DLA RODZICÓW - szczepienia uczniów w wieku 12+

29 czerwca 2021 r. o godz. 11.00 (czas trwania ok. 1 godz.) odbędzie się konferencja w trybie on-line dla rodziców dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa zachodniopomorskiego, nt. szczepień nastolatków w wieku 12+. Rejestracja odbywa się za pomocą strony internetowej od 23 czerwca 2021 r. Link do wydarzenia zostanie przesłany drogą mailową w przeddzień konferencji, na adres mailowy podany w arkuszu rejestracyjnym podczas rejestracji.

Krzysztof Jaz Dyrektor ZS w Moryniu
23 czerwca 2021
Czytaj więcej o: KONFERENCJA ONLINE DLA RODZICÓW - szczepienia uczniów w wieku 12+

Dowóz na szczepienia

Przejdź do - Dowóz na szczepienia

Przypominamy, że wszystkie osoby mające trudności z dojazdem na umówione szczepienie w punkcie szczepień w Moryniu mogą skorzystać z bezpłatnego transportu organizowanego przez gminę. By zamówić transport na szczepienie wystarczy zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Moryniu tel. 91 466 79 61 lub 662 590 238

18 czerwca 2021
Czytaj więcej o: Dowóz na szczepienia